Zaznacz stronę

Mobilne cele ARB

Wizualizacja i prezentacja inteligentnych celów do szkolenia ogniowego

Szczegóły:

Rozbudowany projekt, w którego skład wchodziło wykonanie kilku elementów: wizualizacja mobilnego celu produkcji ARB Polska, animacja 3d prezentująca jego praktyczne zastosowanie, projekt stanowiska targowego, 30-sekundowy spot reklamowy, oraz projekt strony internetowej.

Realizacja: 2015
Klient: ARB Polska
Główną częścią projektu była oczywiście prezentacja wideo w formie animacji 3D. Jej celem było przedstawienie praktycznego zastosowania mobilnego celu strzelniczego. Na podstawie dostarczonego przez klienta ogólnego zarysu scenariusza, moim zadaniem było przygotowanie całej animacji „od A do Z”. Praca zaczęła się od przygotowania szczegółowego scenariusza poszczególnych ujęć. Następnie w programie 3d stworzone zostały potrzebne modele 3d wraz z całym wirtualnym poligonem. Niektóre materiały została zakupiona. Dodane zostały tekstury i oświetlenie. Po przygotowaniu całej scenerii, można było przejść do kolejnego etapu, czyli do animacji poszczególnych ujęć. Oprócz animacji pracy kamery, trzeba było się uporać również z animacją samych pojazdów i żołnierzy, oraz zadbać o dynamikę całości dodając efekty specjalne. Bardzo ważną kwestią była również odpowiednia ścieżka audio i efekty dźwiękowe. Cała animacja została wyrenderowana w rozdzielczości HD, zmontowana i poddana końcowej postprodukcji. Prace nad projektem trwały zaledwie 6 tygodni, łącznie z renderingiem (około 10 dni). Po setkach godzin pracy i dziesiątkach nieprzespanych nocy, powstał film trwający 1 min. i 46 sek., który można zobaczyć poniżej.
Mobilny cel ARB Polska

Prezentacja wideo

Projekt stoiska targowego

Projekt stoiska targowego, wykonany na potrzeby XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, miał symulować wirtualną przestrzeń poligonu wojskowego, nawiązując bezpośrednio do wykonanej animacji. Całość miała stwarzać wrażenie, że obiekty znajdujące się na podłodze stoiska znajdują się na terenie poligonu. W tym celu wykonana została specjalna fototapeta, stworzona za pomocą projekcji sześciennej tzw. (box camera), polegającej na tym, że obraz przestrzeni nanoszony jest na ściany wirtualnego sześcianu z zachowaniem odpowiednich załamań perspektywy. Technika ta pozwoliła to na stworzenie w tym przypadku tapety na 3 ścianach (2 ściany i podłoga) z właściwym odwzorowaniem perspektywy z puntu widzenia widza stojącego przed stanowiskiem targowym.

Wizualizacja 3d stoiska targowego z fototapeta
Wizualizacja stoiska targowego ARB Polska
Fototapeta 3d na stoisku targowym
Tapeta przestrzenna na stanowisko targowe

30-sekundowy spot reklamowy

Spot reklamowy przygotowany specjalnie na targi Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Strona WWW

Jednym z elementów zlecenia dla ARB Polska było przygotowanie nowoczesnej strony internetowej www.arbpoland.com
Strona została przygotowana przy użyciu systemu zarządzania treścią WordPress. Posiada responsywny layout przez co jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Posiada też niezwykle prosty i unikalny interfejs administracyjny, (komercyjny dodatek) dzięki któremu, klient aktualnie sam dodaje i modyfikuje treści na swojej stronie, w prosty i intuicyjny sposób bez dotykania kodu źródłowego strony.

strona internetowa ARB Polska